Tuesday, January 27, 2015

Kosgeb Destekleri, Kosgeb Kobi Projeleri, Girişimci İş Planı, Kosgeb Danışmanlığı

Kosgeb İş Planı, Girişimci İş Planı, Kosgeb Projeleri, Avrupa Birliği ve Kırsal Kalkınma TKDK Projeleri, Doka Projeleri, Pazar Araştırması, Fizibilite ve Kurumsallaşma Alanlarında Türkiye ‘nin En Tecrübeli Danışmanlık Firması Akademi Danışmanlık

Yiğit Bulut Altın Analizi, Altın Artarmı ?

Ekleyen : Emre Demiröz Ağustos - 30 - 2010

Yiğit Bulut Altın Analizi, Altın Artarmı ?

Altın fiyatları nereye gidiyor ? 1250 dolar üstünde hayat var mı ? Sokağın altın sorusu : Altın almalı mıyım yoksa satmak mı doğru ? Değerli dostlarım, 2001 11 Eylül saldırısı öncesi “altın 1000 dolarları görür mü” programı yapmış ve o dönemde Hasan Kurtulmuş ile birlikte çok ciddi eleştiriler almıştık Bu yazıyı yazmadan yaptığım “yurtdışı” kaynaklı okumalarda 1500’ler hatta 2000 üstü konuşulduğunu gördüm.

Hatta 5000’li rakamlar iddia edenler var ! Var ama, bence henüz gerçekçi değil, aylardır burada paylaştığımız 1250 dolar yukarı geçilmediği için, yeni “kanal açıldı” denemez ! Peki eldeki verilerle soralım: 1000 dolar üstünde nereye gidiyor ? 200-300 dolardayken 1000’leri konuşanlara gülündüğü gibi, bugünlerde 2000’leri konuşanlara da gülenler haklı mı ? “Altın nereye gidiyor” sorusuna cevap aramaya geçmeden sizlere “üç farklı” grafik göstermek istiyorum.

Bu noktada grafiklere geçelim ve birlikte inceleyelim 1250 doları geçemeyen bir yapı içinde grafikler üzerinden çıkarılabilecek net mesajlar var mı? Var, maddeler halinde sorgulayalım 1- Altın fiyatları 1000 doları kırarak “yeni bir trend” çizmeye başladı. 2- Yeni yükseklik denemelerinde geçmişten “referans” alınarak teknik analiz yapmak mümkün değil Yeni denemelerde “geçmiş geri çekilmeler” 1000 dolar üstünde “eklenerek” görülebilecek değerler “sorgulanabilir”.

3- 1250 dolar aylardır konuştuğumuz hedef fiyattı, sürekli altını çizdim burası geçilemezse trend yukarı sert dönemez 4- Görünen trend “1380 dolara kadar” teknik olarak devam edebilir görünmekle birlikte, “yükselişte” doyma noktasında bir süre durması gerekli sinyali üretiyor Daha açık yazayım: 1250 dolar hâlâ çok güçlü direnç.

Sonuç: Alın fiyatları 1100 dolar üstüne “kalmaya devam edebilirse”; yeni yükseklikler için potansiyel devam edecek! Burada dikkat edilmesi gereken ayrıntılar; 1000-1100 dolar bandını aşağı, 1250 doları yukarı geçebilirse detaylarında gizli 1000- 1100 dolar net olarak “gecelikhaftalık” barlarda kapanışlarla kırılmazsa 1250 ve 1380 hedef olmaya devam edecek.

Son söz: Altın fiyatlarında “al-sat” kararı verebilmeniz için teknik gerekçelerden bahsettim Aslında “sistemin değiştiği” ve “yeniden kurulduğu” yapılarda “teknik ve görsellik” yardımcı olsa bile, trend kararları vermeye yetmez Adı üstünde “yeni dünya düzeni” anlamı çok açık; her şey yıkıp, yeniden kuruluyor Her şey yeni ve yaşanmamışdenenmemiş olabilir Not: Özellikle altının yıllık grafiğine çok dikkatli bakmanızı tavsiye ederim Ne gördünüz!

Yazı için yapılan yorumlar “Yiğit Bulut Altın Analizi, Altın Artarmı ?”

  1. MURAT KARAMUK Diyor ki...:

    çin altın alımlarını artıracağını ve elinde bulunan 1.5 trilyon doları altında kullanacağına inanıyorum,2011 de altın gümüş kadar artacağını öngörüyorum.

    Murat KARAMUK

Lütfen Yorum Yapınız

You must be Site İçinde to post a comment.